Świat za pomocą eksperymentu…

16 maja 2026 r. uczniowie klasy I po raz kolejny poznawali świat za pomocą eksperymentu. Wykorzystując wodę i olej badali ich gęstość. Im płyn jest gęstszy, tym bardziej opada na dno. Aby uatrakcyjnić badanie, wykorzystano kolorowe krople wody.

Małgorzata Skrocka

Sala dydaktyczna. Uczniowie siedzą przy stoliku i wykonują doświadczenie.