„Aktywni Błękitni”. Woda na Dzień Ziemi!

20.04.2023 r. w ramach programu „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” odbył się turniej klas IV-VI pod hasłem: „Woda na Dzień Ziemi!”. Zmagania turniejowe rozpoczęły się od wystąpienia pani dyrektor Beaty Prześniak oraz dwóch krótkich scenek „Woda, czyli wszystko zaczyna się w chmurach” – … Mała chmurka zapłakała, kropelkami świat zalała, zasiliła rzeki w wodę, ożywiła nam przyrodę…  oraz scenki pokazującej lekcję przyrody: „Wszechobecna woda – niezwykła substancja”.

Następnie uczniowie rywalizowali ze sobą w dziewięciu konkurencjach, wykazując się wiedzą na temat wody i umiejętnościami w jej „użytkowaniu”: prezentacja klas, w tym zaprezentowanie hasła związanego z wodą; układanie na jej temat przysłów z rozsypanki; przelewanie wody do szklanki łyżką na czas; jak najszybsze wypicie wody przez słomkę; przenoszenie wody w pojemniku na czas na paletce w płetwach; dmuchając w piłeczkę pinpongową trafienie do bramki – w misce z wodą; wskazywanie tytułów utworów literackich związanych z wodą; rozwiązanie zadania matematycznego „mokra matematyka”; udzielanie odpowiedzi na pytania (prawda – fałsz).

Przed ogłoszeniem wyników uczniowie wykonali „taniec kropel wody”, podbijając do góry niebieskie baloniki.

W wyniku zaciętej, zdrowej i „wodnej” rywalizacji I miejsce zajęła klasa V, II miejsce przypadło klasie VI, a III miejsce – klasie  IV. W nagrodę uczniowie otrzymali butelki wody i wodne lody.

Komisja konkursowa: Iwona Zaborowska, Ferdynand Grodzicki

Organizacja turnieju i prowadzenie: Małgorzata Skrocka, Agnieszka Łaskowska