ABC Empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami

27 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyły się kolejne zajęcia w ramach realizacji projektu „ABC Empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami”. Opowiadanie pt. „Księżniczka” czytał nasz gość – pani Wioletta Dąbrowska, która jest sołtysem wsi Lenarty i chętnie współpracuje z naszą szkołą.

Księżniczka – bohaterka opowiadania jest dziewczynką z zespołem Downa. Boryka się z wieloma problemami zdrowotnymi i społecznymi. Ma starszego brata, który bardzo ją kocha i jej pomaga. Chętnie się z nią bawi. Ulubioną zabawą Tosi jest zabawa w księżniczkę.

Podczas zajęć uczniowie rozmawiali na temat ludzi dotkniętych trisomią chromosomu 21. Dowiedzieli się też, że dniem integracji z osobami z zespołem Downa jest 21 marca i na znak integracji zakładamy wtedy kolorowe skarpetki, nie do pary. Uczniowie wykonali karty pracy utrwalające poznane zagadnienia i uczestniczyli w dyskusji.

Iwona Zaborowska

Sala lekcyjna. Pani Wioletta siedzi na krześle i czyta książkę.
Sala lekcyjna. Pani Wioletta siedzi na krześle i trzyma książkę. Po jej obu stronach siedzą na dywanie dzieci i trzymają napis o treści: Abc empatii".
Sala dydaktyczna. Uczniowie siedzą przy stoliku i wypełniają karty pracy.
Sala dydaktyczna. Uczniowie siedzą przy stoliku i wypełniają karty pracy.