Drzewo – bezcenny dar natury

10.10.2023 r. Pod tym hasłem uczniowie naszej szkoły uczcili kolejny już raz Dzień Drzewa. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli rolę drzew dla ludzi, zwierząt i całej planety. Wymieniali i rozpoznawali gatunki drzew rosnących w Polsce oraz wykonali piękne prace plastyczne. Uczniowie klasy IV udali się na spacer wśród drzew na posesji szkoły i przy okazji sprawdzili jak rosną sadzonki drzew posadzonych w ubiegłych latach. Dokonali drobnych zabiegów pielęgnacyjnych, by drzewkom rosło się dobrze i wyrosły na piękne drzewa. Uczestnicy świetlicy pracowali z planszami drzew. Rozpoznawali je i wyszukiwali znane gatunki w terenie.

Dzień Drzewa obchodzimy w Polsce od 2002 roku, a w naszej szkole stało się to już tradycją, którą z dumą kontynuujemy.

Organizacja zajęć: Iwona Zaborowska i Małgorzata Skrocka

IZ

Posesja szkolna. Uczniowie pielęgnują sadzonki drzew.
Sala dydaktyczna. Uczniowie siedzą przy stoliku i wykonują kolorowanki.
Sala dydaktyczna. Uczennica siedzi przy stoliku i wykonuje kolorowankę.
Świetlica. Uczniowie stoją przy regale i trzymają wykonane kolorowanki.