104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

W ramach obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w dniu 9 listopada 2022 r. odbyły się w szkole okolicznościowe warsztaty w dwóch grupach wiekowych: dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego i uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VIII.

Dzieci z ZWP i uczniowie klas I-III obejrzeli prezentację multimedialną „Gra o  Niepodległość”, po czym dzieci przedszkolne wykonały biało-czerwone chorągiewki i umieściły je w biało-czerwonych doniczkach jako bukiety kwiatowe. Natomiast uczniowie klas I-III kolorowali fragmenty mapy Polski, skleili ją i umieścili na gazetce ściennej. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali dyplomy.

Z kolei uczniowie klas IV-VIII rywalizowali w 7. grupach, wykonując zadania związane z Narodowym Świętem Niepodległości (Niezależność, Idea wolności, Entuzjazm, Patriotyzm, Odwaga, Demokracja, Legalność, Energia, Godność, Łagodność, Autonomia). I miejsce zajęła grupa uczniów: Aleksandra Pęcak, Zuzanna Osiecka, Aleksander Terlecki (oceny szóstki z matematyki), Kamil Kuczewski (szóstka z historii) i Wiktor Jankowski (szóstka z języka angielskiego); II miejsce zajęła grupa uczniów: Kamil Korotko, Mateusz Wójtowicz (oceny bardzo dobre z języka angielskiego), Aleks Górski, Oliwier Grabowski i Bartosz Wójtowicz (oceny bardzo dobre z matematyki). Wszyscy uczniowie obejrzeli także prezentację multimedialną na temat Święta Niepodległości. Uczennice klasy VIII: Aleksandra Pęcak i Patrycja Zagacka zaśpiewały utwór „Ziemio, nasza ziemio”, do którego przygotowano scenkę odegraną przez Agatę Konopko, Zofię Bomber, Mateusza Wójtowicza, Wiktora Jankowskiego i Szymona Girtlera.

Przygotowanie uczniów (piosenka i scenka tematyczna): Dorota Miszczak, Agnieszka Łaskowska

Przygotowanie i organizacja uroczystości oraz warsztatów: Marzenna Grodzicka, Małgorzata Korotko, Dorota Michałowska-Radzewicz, Ferdynand Grodzicki