Szkolny Dzień Profilaktyki

W ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki pod hasłem „Myślę pozytywnie, działam aktywnie”, w dniu 30 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i wychowawcami podjęli wiele różnych zadań, by uświadomić jak ważna jest profilaktyka zdrowia. Wychowawcy przeprowadzili pogadanki na temat konieczności zdrowego odżywiania oraz roli aktywności fizycznej w życiu każdego z nas.

Wychowawcy klas I-III z uczniami omówili zasady zdrowego trybu życia, wykonali prace plastyczne oraz kolorowe zdrowe śniadanie. Pysznym dodatkiem do śniadania były jabłka i gruszki. Pani Katarzyna Luto-Biłda zachęcała uczniów kl. VI i VII do poznania zasad profilaktyki zdrowia w języku angielskim. W ramach zajęć uczniowie oglądali film o zdrowym żywieniu i uczestniczyli w ustalaniu zasad zdrowia w języku  angielskim. Podczas zajęć tworzyli też wspólnie wykonanie  piramidy zdrowego stylu życia i żywienia.

Pani Dorota Miszczak zaprosiła uczniów klas I-III i nauczycieli na lekcję otwartą, podczas której odbył się pokaz sztuk walki Taekwondo. Uczniowie poznali czym jest ten sport, dowiedzieli się ponadto, dlaczego warto go uprawiać. Pani Dorota stwierdziła, że sport pomaga kształtować charakter, uczy dyscypliny i jest niesamowitą przyjemnością. Pokazała swoje trofea, które wywalczyła podczas licznych walk oraz przedstawiła uczniów z naszej szkoły, którzy trenują Taekwondo. Uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w quizie na temat wiedzy o szkodliwości  substancji uzależniających. Po dokonaniu analizy wyników quizu wynika, że wszyscy uczniowie  zdają sobie sprawę, ze szkodliwości substancji uzależniających oraz ich wpływu na zdrowie.

Organizacja przedsięwzięcia: Iwona Zaborowska

IZ