Poetycko i muzycznie o Bożym Narodzeniu

Pamiętaj, będą ludzie smutni, opuszczeni, niepotrzebni nikomu – i nikt z nimi słowa nie zamieni, nie zaprosi do swego domu. Weź do ręki biały opłatek, choćbyś nawet nie miał go z kim dzielić i życz szczęścia całemu światu: niech się wszystkie serca rozweselą. (…)

W piątek, 22 grudnia 2023 r. odbył się szkolny przegląd kolęd i pastorałek, przeplatany poezją bożonarodzeniową. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy V, którzy zaśpiewali kolędę „Bóg się rodzi”. Ta kolęda powstała w XVIII wieku jako pieśń „O narodzeniu Pańskim”, a jej autor Franciszek Karpiński chciał nią przypomnieć ludowi o prawdach wiary i obowiązkach patriotycznych.

W dalszej kolejności wystąpili: Natalia i Aleksandra Szyłak z utworem „Wśród nocnej ciszy”; Ewa Dąbrowska, Michał Milewski i Kamil Kuczewski  – „Dzisiaj w Betlejem”; uczniowie klasy I – „Przybieżeli do Betlejem pasterze”; uczniowie klasy II i III – „Do szopy, hej pasterze”; Maciej Milewski, Damian Pawłowski i Łukasz Grzymkowski – „Świeć Gwiazdeczko, mała świeć”; Antonina Zagacka z zespołu wychowania przedszkolnego – „Przybieżeli do Betlejem pasterze”; uczniowie klasy VII – „Pastorałka od serca do ucha”; Kornelia Sewastianowicz z klasy I – „Świeć gwiazdeczko”; dzieci z ZWP – „Zima, zima, zima”.

Ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego na kartkę bożonarodzeniową. I miejsce zajęła Zofia Bomber, II miejsce – Nadia Daniłowicz, III miejsce – Natalia Szyłak, wyróżnienie – Szymon Girtler i Aleksandra Pęcak.

Marzenna Grodzicka wręczyła także podziękowania za udział uczniów w akcji świątecznej – Podziel się pluszakiem.

W części końcowej spotkania dyrektor szkoły, Beata Prześniak złożyła wszystkim życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego 2024 roku, po czym odbyły się klasowe spotkania opłatkowe z wychowawcami klas.

Organizacja przeglądu: Dorota Miszczak, Marzanna Sienkiewicz, Agnieszka Łaskowska, Ferdynand Grodzicki

AM