Dzień Rodziny

W piątek, 7 czerwca 2024 r. odbył się festyn w ramach Dnia Rodziny. Dyrektor szkoły, Beata Prześniak serdecznie powitała zaproszonych gości: pana Sławomira Hatalskiego – sekretarza gminy Olecko, pana Dawida Bondarenko – radnego rady miejskiej, pana Ireneusza Szymańskiego – sponsora ze sklepu Groszek w Lenartach, panią Jolantę Osiecką, panią Teresę Korotko, pana Dariusza Jonio – sołtysów wsi Lenarty, Białej Oleckiej, Judzik i Bialskiego Pola, przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Lenartach oraz rodziców, uczniów i pracowników szkoły.

„Rodzina – tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy” – tymi słowami pani dyrektor przedstawiła ideę dzisiejszego święta, po czym wręczyła statuetkę „Przyjaciela Szkoły” pani Wioletcie Dąbrowskiej z Lenart. Podziękowania za wspieranie działalności szkoły otrzymali również państwo Bonadrenko i pan Ireneusz Szymański.

Następnie w budynku szkolnym odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów i rodziców. Dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego wystąpiły z piosenkami o rodzinie, natomiast uczniowie klas I, II i III zaśpiewali piosenkę „Bo rodzina, to rodzina”. Pani Anna Nietubyć i pan Ferdynand Grodzicki zaprezentowali swoje talenty aktorskie w inscenizacji utworu Juliana Tuwima pt. „Spóźniony słowik”. Z kolei pani Zofia Koronkiewicz swoje umiejętności aktorskie zaprezentowała w wierszu „Przyjęcie”. I ponownie pan Ferdynand Grodzicki z panią Dorotą Miszczak przedstawili swoją interpretację wiersza „Koziołeczek”. Kornelia Danowska, Aleksandra Szyłak, Natalia Szłak, Kornelia Sewastianowicz zagrały na cymbałkach melodie do znanych piosenek. Muzyczną konwencję występów podtrzymali także uczniowie klasy IV i V oraz klasy VII, wykonując układ taneczny.

Po części artystycznej, na terenie posesji szkolnej odbył się pokaz strażacki, konkurencje i gry sportowe (nagrody ufundowało sołectwo Lenarty), warsztaty artystyczne dla najmłodszych i ich rodziców. Do dyspozycji uczniów były dmuchane zjeżdżalnie, trampolina i miasteczko ruchu drogowego. Można było upiec kiełbaski na ognisku, zjeść lody, gofry i watę cukrową. I spróbować szczęścia w rozbijaniu piniaty (zasponsorowanej przez panią Joannę Milewską z Judzik).

Prowadzenie części artystycznej: Paweł Jankowski

Scenografia i reżyseria części artystycznej: Agnieszka Łaskowska, Małgorzata Skrocka, Dorota Miszczak, Małgorzata Waszkiewicz

Prowadzenie konkurencji sportowych: Dorota Miszczak

Prowadzenie warsztatów dla dzieci z ZWP i rodziców: Małgorzata Waszkiewicz

Organizacja Dnia Rodziny: wszyscy pracownicy szkoły

AM