Nasz pobyt w Grecji – 7

19.03.2023 r., 20ºC. Dzień rozpoczął się od zajęć ekologicznych na plaży. Pierwsza grupa uczniów poznała walory przyrodnicze Morza Egejskiego, badała skład wody morskiej i wykonywała zadania praktyczne: określanie barwy, smaku, zapachu i gęstości wody oraz wyszukiwanie nadmorskich roślin. Uczniowie poznali też ciekawostki na temat morza. Zajęcia odbyły się w języku polskim i angielskim. Po dołączeniu do zajęć pozostałych uczestników realizowanego programu odbyło się wspólne sprzątanie plaży pod hasłem „Morzu jesteśmy obojętni, ale morze nie jest obojętne nam”.

Druga grupa uczniów wzięła udział w warsztatach kulinarnych z kuchni greckiej. 10 osób przygotowywało ciasto i ciasteczka. Po ich upieczeniu trzeba było … palce lizać, takie były smaczne!

Wszyscy uczestnicy programu, po podzieleniu na grupy pracowali nad produkcją filmów krótkometrażowych. Do tego należało wykorzystać technologię cyfrową i nie zapomnieć o: tytule filmu, reżyserii, scenografii, aktorach, dźwięku, muzyce. Jutro odbędzie się pokaz wszystkich zmontowanych filmów.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Grecka Olimpiada Sportowa, która odbyła się w kompleksie sportowym w miejscowości Paralia Katerinis (45 km od Platamonas). Rozegranych zostało 6 konkurencji: piłka nożna, piłka siatkówka, bieg na 100 metrów, koszykówka i gra w dwa ognie. Kamil Korotko, Aleksander Terlecki i Kacper Siedlecki zagrali w piłkę nożną ze swoimi greckimi rówieśnikami.

Krystian Danowski obchodził dzisiaj swoje urodziny. Z tej okazji złożyliśmy mu życzenia i zaśpiewaliśmy 100 lat. Był też tort i drobny prezent. Kilka dni temu urodziny obchodzili Bartosz Wójtowicz i Marzenna Grodzicka.

AM