Spotkanie z żołnierzami 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego

„A jak ja urosnę i jak będę duży zostanę żołnierzem, w wojsku będę służył. Będę chodził dumny w żołnierskim mundurze, a gdy ktoś mnie spyta, powiem Polsce służę …” Maria Konopnicka

23 maja 2023 r. dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego wzięły udział w spotkaniu z żołnierzami 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego. Żołnierze przybyli z ekwipunkiem niezbędnym w trakcie wykonywania swoich zadań. Zaprezentowali też mundur polowy, omówili symbolikę jednostki – oznaki, proporczyk, sztandar, wyjaśnili znaczenie kolorystyki stroju. Żołnierze z pasją opowiedzieli o wykonywanych obowiązkach, o tym, że nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych i biorą udział w misjach pokojowych poza granicami ojczyzny.

Zainteresowanie wśród dzieci wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka. Z uwagą słuchały wyjaśnień, do czego potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa i co żołnierz robi na poligonie. A co najważniejsze, mogły tego osobiście doświadczyć w zabawie. Spotkanie odbyło się na terenie posesji szkolnej przy altance.

Organizacja spotkania: Dorota Michałowska-Radzewicz

AM

Posesja szkolna. Altanka. Dzieci siedzą na karimacie. Przed nimi stoją żołnierze.
Posesja szkolna. Altanka. Dzieci siedzą na karimacie. Przed nimi stoją żołnierze. Dziecko ma nałożoną maskę przeciwgazową.
Posesja szkolna. Altanka. Żołnierz nakłada na dziecko mundur polowy.
Posesja szkolna. Altanka. Żołnierz nakłada na dziecko mundur polowy.
Posesja szkolna. Altanka. Dziecko w mundurze polowym i w masce przeciwgazowej.
Posesja szkolna. Altanka. Dzieci siedzą na karimacie. Przed nimi stoją i siedzą żołnierze.