Jesteśmy już w Grecji – 1

13.03.2023 r. – Pierwszy dzień pobytu  w Grecji. 30 uczniów naszej szkoły i 6 nauczycieli uczestniczy w programie Erasmus+. W ramach realizacji działań projektowych uczniowie będą mieli możliwość nabycia kompetencji związanych z samodzielnym i bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyfrowych oraz z internetu. Zajęcia odbywać się będą w języku angielskim.

Trasa podróży autokarem wiodła z Judzik przez Słowację (tutaj zjedliśmy obiad, a Damianowi Pawłowskiemu wszyscy uczestnicy projektu – SP Judziki i SP Ulan Majorat odśpiewali 100 lat z okazji jego 9. urodzin), Węgry, Serbię i Macedonię Północną. Już na granicach: Węgry-Serbia i Serbia-Macedonia Północna uczniowie sprawdzili się w znajomości języka angielskiego (kontrola paszportowa), a w miejscu zamieszkania – w hotelu San Panteleimon, 31 km od Katerinii na Riwierze Olimpijskiej musieli samodzielnie wypełniać karty meldunkowe. Uczniowie będą codziennie doskonalić kompetencje językowe.

W Grecji powitała nas słoneczna pogoda. Było 18ºC. Dzisiejszy dzień był relaksującym po długiej podróży i odpoczynkiem. Uczniowie odbyli spacer wzdłuż brzegu Morza Egejskiego i po miejscowości Platamonas. Mieszkamy blisko Masywu Olimpu – najwyższego masywu górskiego w Grecji. Jego najwyższy szczyt Mitikas wznosi się na wysokość 2917 m n.p.m.

AM