„Czytanie wzmacnia”

W piątek, 15 października 2021 r. uczennice naszej szkoły: Zuzanna Pęcak, Zuzanna Osiecka oraz Alicja Rydzewska wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Organizatorami przedsięwzięcia były: Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku.  Noc bibliotek to wielkie święto miłośników czytania oraz bibliotek, które są „najbardziej dostępną instytucją kultury, z ofertą dla osób w każdym wieku”.

Zmagania konkursowe rozpoczęły się od odczytania fragmentu książki Andrzeja Maleszki pt. „Magiczne drzewo”. Następnie uczestnicy przystąpili do realizacji kolejnych zadań, w których musieli wykazać się kreatywnością, wyobraźnią i zręcznością. Rezultaty swojej pracy uczniowie prezentowali przy pomocy kalamburów, piktogramów, dźwięków z różnorodnych przedmiotów do tekstu utworu „Magiczne drzewo”. Aby przenieść się do budynku Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku, należało najpierw znaleźć schowany kluczyk na podstawie zaszyfrowanego polecenia. Podczas drugiego etapu zmagań uczniowie musieli dokończyć historię rozpoczynającą się od czterech słów. Na zakończenie uczestnicy zmagań tworzyli okładki do swoich opowiadań. Dziękujemy organizatorom akcji za twórcze zadania i czekamy z niecierpliwością na kolejną Noc Bibliotek.

Opieka nad uczniami: Agnieszka Łaskowska

Pomieszczenie w bibliotece. Przy stoliku jedna z uczestników spotkania, wpełnia kartę pracy. Pozostałe dwie osoby siedzą na krzesłach.
Pomieszczenie w bibliotece. Uczestnicy spotkania siedzą na krzesłach. Po lewej stronie na drugim planie, prowadząca.
Pomieszczenie w bibliotece. Pośrodku uczennica i magiczne drzewo.
Pomieszczenie w bibliotece. Przy stolikach siedzą uczestnicy spotkania.
Pomieszczenie w bibliotece. Przy stoliku siedzi uczennica i prezentuje wykonaną przez siebie okładkę do opowiadania.
W pomieszczeniu biblioteki. Pośrodku stoją uczennicy spotkania i prezentują wykonane okładki do swoich opowiadań.