Iskierki Dobra

5.12.2021 r.  W piękne, zimowe niedzielne popołudnie wolontariusze z Judzik wraz z opiekunami uczestniczyli w corocznej akcji przedświątecznej „Iskierki Dobra” przygotowanej przez Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku.

W programie było przewidzianych wiele atrakcji. Przed rozpoczęciem imprezy mogliśmy podziwiać pojazdy wojskowe NATO z Wielkiej Brytanii, Rumunii, USA i Chorwacji. Żołnierze chętnie pozowali do zdjęć i pozdrawiali nas po polsku. Wśród iskierkowych atrakcji odbył się pokaz Mażoretek, koncert kolęd oraz warsztaty twórcze polegające na wykonywaniu ozdób i stroików bożonarodzeniowych. Mogliśmy też ogrzać się przy wspólnym ognisku i upiec kiełbaski. Nasi wolontariusze częstowali gości korzennymi pierniczkami z lukrem i posypką. Punktem kulminacyjnym spotkania było ubieranie choinki własnoręcznie wykonanymi ozdobami  oraz  pokaz iluminacji. Przedświąteczną integrację uświetnił występ Patrycji Markowskiej.

Przygotowanie pierników i ozdób: uczniowie wraz z opiekunami

Opieka nad uczniami: Katarzyna Luto-Biłda, Małgorzata Skrocka i Agnieszka Łaskowska

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego oraz osiągnięcie Milenijnych Celów Rozwoju.