Lekcja o twórczości Małgorzaty Musierowicz

We wtorek, 18 maja 2021 r. uczniowie klasy szóstej ponownie gościli na lekcji języka polskiego dr Karolinę Starnawską, badaczkę literatury dziecięcej i młodzieżowej z Uniwersytetu Śląskiego. Tym razem temat prowadzonych przez nią zajęć dotyczył twórczości Małgorzaty Musierowicz. Prowadząca opowiedziała o jej biografii, ciekawostkach z życiorysu oraz bogatej twórczości.

Małgorzata Musierowicz jest siostrą znanego poety, Stanisława Barańczaka. Także jej córka, Emilia Kiereś poszła w ślady mamy i tworzy książki dla młodszych czytelników. Druga część zajęć dotyczyła świata przedstawionego oraz problematyki powieści „Kłamczucha”, którą omawiają uczniowie klasy szóstej. Dziękujemy pani Karolinie i mamy nadzieję, że znajdzie ona dla nas czas w kolejnym roku szkolnym.

Organizacja zajęć: Agnieszka Łaskowska

Zrzut z ekranu laptopa. Wywiad na Youtube z Małgorzatą Musierowicz. Wywiad na temat jej twórczości przeprowadza prowadząca zajęcia zdalne.
Zrzut z ekranu laptopa. Prowadzenie zajęć zdalnych na temat twórczości Małgorzaty Musierowicz. Na slajdzie prowadząca zajęcia.
Zrzut z ekranu laptopa. Na slajdzie mapa Polski z zaznaczonymi miejscowościami: Judziki i Jeżyce. Jeżyce to miejscowość, skąd prowadząca prowadzi zajęcia.