Jasełka

Pospieszcie o wierni głośno triumfując,

By ujrzeć cudowne to Betlejem.

Ujrzeć Dzieciątko dla nas narodzone.

Oddajmy pokłon Jemu,

Oddajmy pokłon Jemu – Królowi!

W środę, 15 grudnia 2021 r. odbyły się w szkole jasełka bożonarodzeniowe. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Olecka – pan Karol Sobczak, zastępca Burmistrza – pani Sylwia Wieloch, przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Olecku – pani Monika Dudycz- Stefanowska, proboszcz parafii Judziki – ks. Maciej Mackiewicz oraz sołtys Judzik – pani Teresa Korotko.

W tradycji chrześcijańskiej, 25 grudnia każdego roku obchodzimy święto Bożego Narodzenia, upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa z Nazaretu. W Polsce świętujemy jeszcze następnego dnia, czyli 26 grudnia. Jest to czas szczególny i wyjątkowy, niezwykły.

W naszym kraju Boże Narodzenie obchodzone jest jako święto spędzane w gronie rodzinnym z symbolicznym opłatkiem, wigilią, kolędami, szopką bożonarodzeniową, choinką i prezentami.

Piękną formą upamiętniania Bożego Narodzenia są jasełka – przedstawienie wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, a ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa „jasło” oznaczającego żłób małego Jezusa. Pierwsze przedstawienie bożonarodzeniowe stworzył św. Franciszek z Asyżu. Jasełka to scenki z narodzin Jezusa Chrystusa.

Występujący: uczniowie klas –  III, IV i V

Organizacja jasełek: Marzanna Sienkiewicz, Agnieszka Łaskowska, Małgorzata Skrocka

Pomoc w organizacji spotkania: Ferdynand Grodzicki

AM