Dzień Ziemi

W piątek, 22 kwietnia 2022 r. odbył się apel szkolny z okazji Dnia Ziemi. Po raz pierwszy święto to obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1970 r. W ten sposób ludzie, którym nie były obojętne losy naszej planety, chcieli wyrazić swój protest przeciwko niszczeniu środowiska naturalnego. Ochrona środowiska jest bardzo ważna, a niezmiernie bogata przyroda co roku staje się coraz uboższa. Niektóre gatunki fauny i flory możemy podziwiać już tylko na obrazkach, co jest następstwem często nieprzemyślanych działań człowieka.

Podczas apelu pani dyrektor zwróciła uwagę na to, że każdy z nas powinien mieć swój udział w ochronie przyrody, której przecież jest cząstką.

Następnie wręczono nagrody za udział uczniów w szkolnym konkursie wiedzy ekologicznej – w kategorii klas IV-VI: I miejsce – Maria Rydzewska, II miejsce – Zuzanna Osiecka, III miejsce – Mateusz Rubin; w kategorii klas VII-VII: I miejsce – Konrad Nartowicz, II miejsce – Zuzanna Pęcak, III miejsce – Gabriel Pol.

Następnie Mateusz Wójtowicz, Wiktor Jankowski i Alicja Rydzewska przedstawili inscenizację bajki ekologicznej pt. „Paweł i Gaweł”, ukazującej negatywne skutki niszczenia środowiska i zaśmiecania najbliższego otoczenia.

Organizacja konkursu wiedzy ekologicznej: Andrzej Malinowski

Prowadzenie apelu: Zuzanna Pęcak i Alicja Rydzewska

Przygotowanie apelu: Agnieszka Łaskowska i Małgorzata Skrocka

Korytarz szkolny. Pośrodku stoją zwycięzcy konkursu ekologicznego z dyplomami i nagrodami.
Korytarz szkolny. Inscenizacja: Paweł i Gaweł.
Korytarz szkolny. Inscenizacja: Paweł i Gaweł.
Korytarz szkolny. Inscenizacja: Paweł i Gaweł.
Korytarz szkolny. Inscenizacja: Paweł i Gaweł.